Destek ve hibeleri teşvik robotu dağıtacak

 Destek ve hibeleri teşvik robotu dağıtacak


🕔

 
 
 

Varank “Devlet destekleri bilgilerini tek bir platformda toplayan ‘www.yatirimadestek.gov.tr’ internet sayfası yayınlanma faaliyetine başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın 241 değişik desteğine tek tık’la ulaşabilirsiniz” diye konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yapmış olduğu yazılı açıklamada, yatırım yapmak ve iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlere önemli bir kolaylık sağlandığını altını çizdi.

VARANK: DEVLET DESTEKLERİ BİLGİLERİNİ TEK PLATFORMDA TOPLADIK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: “Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik. Devlet destekleri bilgilerini tek bir platformda toplayan ‘www.yatirimadestek.gov.tr’ internet sayfası yayınlanma faaliyetine başladı”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı 26 kalkınma ajansının, yatırımcıların yatırım öncesi, süreci ve sonrası iş ve işlemlerini tek elden takip ettiğini vurgulayan Varank, “Ajanslarımız, yatırımcıların gerekseme duyduğu her mevzuda ve devlet destekleri hakkında parasız bir halde danışmanlık hizmeti sunuyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Varank, ülkeleri ticari iş süreçleri ve yatırım kolaylığı açısından kıyaslayan Dünya İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde Türkiye’nin, istikrarlı bir halde üst sıralara tırmandığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik. Devlet destekleri bilgilerini tek bir platformda toplayan ‘www.yatirimadestek.gov.tr’ internet sayfası yayınlanma faaliyetine başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın 241 değişik desteğine tek tık’la ulaşabilirsiniz.”

KOLAY TAKİP

Açıklamada verilen bilgilere bakılırsa, yatırımcılar, internet sayfasında yer edinen Teşvik Robotu’nu kullanarak, yatırım yapmayı düşündükleri şehir ve sektörle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım teşvikleri hakkında da informasyon sahibi olurken yatırım teşviklerinin hesaplamalarını yaparak teşviklerin sunmuş olduğu tüm avantajları görebilecek.

81 ildeki kalkınma ajanslarına bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Yatırım Destek Ofisleri (YDO), sitede bulunan “Sual-Cevap” kısmında yatırımcıların sorularını yanıtlayacak. Böylece yatırım süreçleri, yatırımı hayata geçirmek için yararlanabilecek tüm devlet destekleri ve yatırım süresince gerekseme duyulacak danışmanlık hizmetine kolayca erişim sağlanacak.

Aranan desteğe en kısa sürede ulaşılabilmek için arama motorunda gelişmiş bir “akıllı algoritma” tekniği kullanıldı, bu sayede sitedeki arama kutusuna destek programı adı, mevzusu, kurum adı benzer şekilde anahtar kelimeler girildiğinde destek sunar listelenecek.

Bakanlık, kendisine bağlı ajansların hafızası niteliğindeki rapor, politika belgesi ve analitik emek harcamaları, “www.kalkinmakutuphanesi.gov.tr” adresinde toplamıştı.


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/destek-ve-hibeleri-tesvik-robotu-dagitacak/1520047

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *