Daha sağlamı olamazdı! XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi

 Daha sağlamı olamazdı! XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi

Son dönemde oyuncu klavyelerine olan talep fazlaca arttı. Genel olarak bakıldığında oyuncu klavyelerini düzgüsel klavyelerden ayıran bazı özellikler bulunuyor. Peki bu özellikler neler?

Eğer kaliteli bir klavye arıyorsanız ilk olarak bakacağınız kriter klavyenin mekanik olması. Bilinmiş olduğu suretiyle mekanik klavyelerde oyuncular basma hissini fazlaca daha rahat algılayabiliyorlar. Ek olarak bu klavyelerdeki iletim hızı da düzgüsel klavyelere nazaran fazlaca daha üst seviyelerde.

Pek fazlaca oyunda bu hız ne işime yarayacak kabul edebilirsiniz. Fakat söz mevzusu bir FPS oyunu olduğunda roller tamamen değişiyor. Bunu da sizlere dip not olarak hatırlatalım.

İkinci mühim unsur ise makro tuşları. Malum makro tuşlar pek fazlaca oyuncu için vazgeçilmezler içinde yer ediniyor.

Son unsur ise elbetteki sağlamlık ve tasarım. Bugün inceleyeceğimiz XPG Summoner Oyuncu Klavyesi tüm bu kriterleri tak başına sunan bir çizgiye haiz.

Daha sağlamı olamazdı! XPG Summoner Oyuncu Klavyesi incelemesi

XPG Summoner mekanik yapısı ile hız vakasını tamamen çözmüş bir klavye. Ek olarak sağlamlık açısından da rakip tanımaz bir tasarıma haiz. Isterseniz klavyeye ilişkin araştırma videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

İncelemede de bahsettiğimiz suretiyle klavyeyi satın alırken sessiz olan tuş anahtarına haiz modeli seçerseniz daha iyi olacaktır. Zira sesli bir klavye sizi olmasa da odadakileri ya da yanınızdakileri rahatsız edebilir.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/daha-saglami-olamazdi-xpg-summoner-oyuncu-klavyesi-incelemesi-5ec150f7907ecd57ff6bf15c

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *