Çinli telefon üreticisinde şok ayrılık iddiası

 Çinli telefon üreticisinde şok ayrılık iddiası


🕔

 
 
 

OnePlus’ın kurucularından olan Carl Pei’nin şirketteki görevinden ayrılmış olduğu açığa çıktı. İddialara bakılırsa Pei, kendi girişimini başlatmak için OnePlus’tan ayrıldı.

Çinli teknoloji şirketi OnePlus’ta bir yaprak dökümünün yaşandığı ortaya çıktı. Firmanın kurucularından olan Carl Pei, “yeni bir girişim” için OnePlus’taki görevinden ayrıldı. Yürüttüğü çalışmalarla şirketi küresel pazarlarda rekabet edebilir hale getirebilen Pei, yedi senelik çabalarının sonunda görevini bıraktı. Sadece OnePlus, mevzuyla ilgili resmi bir izahat yapmayı inatla reddediyor.

Yaşanmış olan vakalar ilk olarak Reddit üstünden servis edildi. Paylaşılan bir görüntüde, firmanın Pei’den sonrasında ne şekilde bir yönetim şemasına haiz olacağı gösteriliyordu. Üstelik söz mevzusu paylaşımda Pei’nin gittiğine dair de mühim bir kanıt bulunuyor. Bu kanıt, Nord ürün grubunun başlangıcında olan Pei’nin yerine geçecek ismin, OnePlus Hindistan’ın bir numaralı adı Emily Dai olacak olması.

Resmi kaynaklar, OnePlus ekibine ulaşarak mevzuyla ilgili bir izahat yapmasını istemişler. Sadece OnePlus ekibi, mevzuyla ilgili herhangi bir izahat yapmayı onlarca defa reddetmiş. Aslına bakarsak bu durum bile yaşanmış olan yaprak dökümünün bir göstergesi.

Android Central’da yer edinen bir habere bakılırsa Pei, son birkaç haftadır şirkete gelmiyor. TechCrunch’ta yer edinen değişik bir habere bakılırsa ise Pei, kendi girişimini başlatmak için OnePlus’taki görevini bırakmış durumda. Her iki kaynak da edinmiş olduğu bilgilerin güvenilir yerlerden geldiğini söylüyor.

OnePlus’ın öteki bir kurucusu olan Pete Lau, şirketteki pozisyonunu koruyor ve CEO’luk görevini yürütmeye devam ediyor. Lau, bir süredir kardeş şirket OPPO’nun operasyonlarını yürütmekle meşgul. Bu durum, OnePlus’ın çalışmalarını derinden sarsacak benzer biçimde görünüyor.


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/cinli-telefon-ureticisinde-sok-ayrilik-iddiasi/1524780

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *