Apple iPhone 12’lerin çıkışının gecikeceğini doğruladı

Apple, iPhone 12 modellerinin piyasaya çıkışının gecikeceğine dair iddiaları doğruladı. Firmanın finans şefi Luca Maestri, çeyrek sonuçlarının yatırımcılarla değerlendirildiği görüşmede şu ifadeleri kullandı: “Geçen yıl yeni iPhone’ları satmaya eylül ayının sonlarında başlamıştık. Bu yıl yeni modellerin tedariğinin birkaç hafta sonrasında başlamasını bekliyoruz.”

Maestri, yeni iPhone’ların çıkışındaki gecikmenin sebebi mevzusunda informasyon vermedi. Bir tek iPhone 12’nin beklenenden daha geç bir tarihte piyasaya sürülebileceği mevzusundaki dedikodular oldukca uzun süredir etrafta dolaşıyordu.

İlk olarak firmanın geniş ölçekli üretime normalden bir ay daha geç başlamış olacağı belirtilmişti. Yeni iPhone’ların çıkışının gecikebileceği mevzusunda Qualcomm da son çeyrek neticelerini açıklarken ipucu vermişti.

Apple uzun süredir yeni iPhone’larını eylül ayında tanıtıyor ve telefonları aynı ay içinde piyasaya sürüyor. Cihazların ekim ayına kadar hazır olup olmayacağı mevzusunda belirsizlik devam ediyor. Bir tek firmanın tanıtım etkinliğini gene eylül ayı içinde gerçekleştirebileceği belirtiliyor.

Apple iPhone 12 öncesinde başka telefonlarının çıkışını da olağan takviminin ötesine bırakmıştı. Şirket, iPhone X’u 2017’nin ekim ayında iPhone 8 ile birlikte duyurmuş; bir tek üretim sorunları sebebiyle bu modeli kasım ayında piyasaya sürmüştü. 2018’de ise eylül ayında tanıtılan iPhone XR’ın piyasaya çıkışı LCD ekran üretimindeki problemler sebebiyle ekim ayına kalmıştı.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/apple-iphone-12-hakkindaki-gecikme-iddialarini-dogruladi/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *