Amazon’un taklit önlemi Türkiye’de

 Amazon’un taklit önlemi Türkiye’de


🕔

 
 
 

Amazon’un pazar yerlerindeki feyk ürün satışını sıfıra indirmeyi hedefleyen Project Zero girişimi; 7 yeni ülkede daha hizmete açıldı

ABD’li e-ticaret devi Amazon açıklamasına bakılırsa, Amazon Project Zero girişimi; Türkiye, Avustralya, Brezilya, Hollanda, Suudi Arabistan, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) dahil olduğu 7 yeni ülkede daha hizmete açıldı.

Eklenen yeni ülkelerle Amazon pazar yerlerinin bulunmuş olduğu toplamda on yedi ülkeyi kapsayan Project Zero, Amazon’un gelişmiş ve yenilikçi yapay zeka teknolojisini markaların gireceği detaylı bilgilerle harmanlayarak feyk ürün satışlarını sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Amazon’un müşterilerine her daim orijinal ürünler sunmak adına uzun süredir yürüttüğü emekler ve yatırımlar sonucu ilk kez 2019 senesinde kullanıma sunulan Project Zero, aralarında Arduino, BMW, ChessCentral, LifeProof, OtterBox, Salvatore Ferragamo ve Veet’in de bulunmuş olduğu, 10 binin üstünde global marka ve yeni girişim tarafınca destekleniyor.

SAHTE ÜRÜNLERİN GELECEKTE DE ETKİN BİR ŞEKİLDE ÖNLENMESİ SAĞLANIYOR
Açıklamada verilen bilgilere bakılırsa, halihazırda etken şekilde Amazon Project Zero kullanıcısı olan markalar, yeni eklenen pazar yerlerinde hiçbir işleme gerek duymadan markalarını koruyabilecekler.

Amazon’un otomatik koruma sistemi, bir günde 5 milyarın üstünde yeni çıkan ürünü etkin ve sürekli olarak tarıyor ve şüpheli listelemeleri belirliyor.

Enerjisini Amazon’un yapay zeka sistemlerinden alan otomatik koruma sistemi, sürekli yeni bilgilerle güçlendirildiği için feyk ürünlerin listelenmesinin önüne geçerken, her gün daha sağlıklı sonuçlar elde ediliyor.

Project Zero markaları kendi yönettikleri araçlar vasıtasıyla güçlendiriyor ve onlara pazaryerlerindeki feyk ürünleri daha ilkin eşi görülmemiş bir halde kaldırma imkanı tanıyor.

Sistemden kaldırılan bu ürünler, otomasyon koruma sistemleri ile paylaşılıyor ve bu sayede feyk ürünlerin gelecekte de etkin bir halde önlenmesi sağlanıyor.

Ürün seri numarası tanımlama, markaların kendi üretim yada paketleme süreçlerinde uyguladıkları benzeri olmayan bir kod yardımıyla kullanılabiliyor ve markaların Amazon üstünden satılan tüm ürünlerinin teker teker taranarak orijinal bulunduğunun teyit edilmesine destek oluyor.

Ürün seri numarası tanımlama isteğe bağlı bir hizmet olsa da Project Zero’nun bir parçası olan markalar bu sistem ile en iyi sonuçlara ulaşabiliyor.

Project Zero, Amazon’un markaların fikri mülkiyetlerini korumak için uygulamaya almış olduğu çeşitli araçlardan yalnızca bir tanesi.

“IP HIZLANDIRICISI, GİRİŞİMCİLERİ UZMAN HUKUK FİRMALARI İLE BİR ARAYA GETİRİYOR”
Amazon, geçen günlerde müşterileri, satış ortaklarını ve markaları korumak, kötü oyuncuları yasalar karşısında görevli tutmak için kurulan Amazon Sahtecilik Kabahat Ünitesi’ni (ACCU) duyurmuştu.

Ek olarak Amazon IP Hızlandırıcısı, firmaların fikri mülkiyetlerinin haklarını daha süratli almasını ve Amazon üstünde markalarını müdafaasını sağlıyor.

Bilhassa küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için geliştirilen bu program yardımıyla dünyanın her yerindeki girişimciler, ABD’deki fikri mülkiyetlerini koruyabiliyorlar. IP Hızlandırıcısı, girişimcileri ticari markaların korunması mevzusunda ABD’deki uzman hukuk firmaları ile bir araya getiriyor. Girişimciler, Amazon vasıtasıyla firmalarla daha ilkin anlaşılan uygun fiyatlar üstünden hukuk danışmanlığı alabiliyorlar. 

Amazon Marka Kaydı, markalara Amazon üstünde fikri mülkiyetlerini korumanın yanı sıra müşterilerine güvenilir hizmet vermelerini elde eden güçlü araçlar vasıtasıyla destek oluyor. 

“OLDUKÇA POZİTİF BİR SONUÇ VERDİ”
Amazon Global Alan şahıs Güvenliği ve Satıcı Desteğinden Görevli Genel Müdür Yardımcısı Dharmesh Mehta, “Amazon olarak tüm müşterilerimizi ve birlikte çalıştığımız markaları korumak adına kati bir halde emekler yürütüyoruz. Project Zero, markaları ve bilhassa projenin üç kolunu da kullanacak tüm firmaları korumak adına atılmış büyük bir adım” ifadelerini kullandı.

Food Huggers Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adrienne McNicholas, “Project Zero’nun değişik pazar yerlerinde uygulanacak olması bizleri heyecanlandırıyor. Program, şu ana kadar markalarımızı koruma mevzusunda oldukça pozitif bir netice verdi. Amazon’un dünyanın her yerindeki markaları korumak adına kararlılığının devam ettiğini görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesini yapmış oldu.

Bünyesinde birçok global marka barındıran, dünyanın önde gelen otomotiv markalarından BMW’den meydana getirilen açıklamada, “Project Zero, Amazon üstünde markamızı korumuş olan ergonomik ve güçlü bir araç. Amazon’un markalarımızı korumak adına kullanıma soktuğu sistemleri takdir ediyoruz” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/amazonun-taklit-onlemi-turkiyede/1511461

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *