ABD’li perakendecilerden Amazon’a karşı koalisyon

 ABD’li perakendecilerden Amazon’a karşı koalisyon


🕔

 
 
 

Walmart, Target şeklinde devlerin üyesi olduğu Perakende Sektörü Liderleri Derneği öncülüğünde, Amazon şeklinde platformlarda sahte ürün satılmasının önüne geçilmesi için büyük bir koalisyon kuruldu

Aralarında Walmart ve Target şeklinde devlerin de bulunmuş olduğu Perakende Sektörü Liderleri Derneği (RILA), başta Amazon olmak suretiyle online sitelerde satılan sahte ürünlerle savaşacak bir koalisyon oluşturdu. Koalisyona ‘The Buy Safe America’ adı verildi. Bu hamle tam da Amazon’un sahte ürün iddiaları sebebiyle Beyaz Saray ve milletvekilleri tarafınca incelemeye alındığı bir dönemde geldi.

PROJECT ZERO YETERLİ OLMADI
Yeni oluşturulan koalisyon, Amazon şeklinde platformlarda satış gerçekleştiren üçüncü taraf tüccarlar ile ilgili bilgileri doğrulayacak bir mevzuat oluşturulması için lobi emek harcanması meydana getirecek. RILA’nın yanı sıra koalisyona katılanlar içinde Oyuncak Derneği, Amerikan Giyim ve Ayakkabı Derneği, Moda Ekip ve Aksesuar Ticareti Derneği şeklinde büyük kuruluşlar da içeriyor.

Amazon, sistemindeki sahte ürünleri saptamak ve satıştan kaldırmak için Project Zero’yu başlatmıştı. Proje kapsamında makine öğrenimi, ürün serileme şeklinde son teknoloji sistemler kullanılıyor. Bir tek buna rağmen sahte ürün mevzusu bilhassa ABD’de Amazon’un başını ağrıtmaya devam ediyor.

ABD’li perakendecilerden Amazon’a karşı koalisyon 1Amazon’un taklit önlemi Türkiye’de


Kaynak: https://www.teknolojigundem.com/haber/abdli-perakendecilerden-amazona-karsi-koalisyon/1512340

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *