7500 TL altına alabileceğiniz en iyi oyun bilgisayarları

 7500 TL altına alabileceğiniz en iyi oyun bilgisayarları

Koronavirüs salgını sebebiyle insanoğlu evlerine kapanmış oldu. Hal bu şekilde olunca konsol ve oyun bilgisayarına olan talep de arttı.

Mevcut süreçte oyun bilgisayarlarının tutarları hem kur yüzünden, hem de salgın kaynaklı tedarik sebeplerinden dolayı mühim seviyede arttı. Oldukca değil birkaç ay öncesinde 6000 TL fiyat biçilen oyun bilgisayarları şu aralar 75008000 TL bandından satılıyor.

7500 TL altına alabileceğiniz en iyi oyun bilgisayarları

Peki oyun bilgisayarı alırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim unsurlar neler? Öncelikli olarak RAM tarafında 16GB DDR4 hafıza altına düşmemeniz gerekiyor. Aksi takdirde yeni nesil konsollar çıktıktan sonrasında gelecek olan oyunlarda kasma ve donma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Ekran kartı tarafında ise GXT 1050Ti ve eşdeğeri bir ekran kartı sizi birkaç yıl daha götürmek için kafi olacaktır. Peki bu sistem donanımlarına haiz en ucuz bilgisayarlar hangileri? Isterseniz bahse mevzu videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

Şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Hali hazırda PC tutarları hergün değişmiş olduğu için sizlere verdiğimiz fiyatlar ile güncel fiyatlar içinde fark olabilir. Bu durumun temel sebebi şu sıralar döviz kurunun devamlı olarak yükselmesi ve salgın sebebiyle tedarik sürecinde belli sıkıntılar yaşanması. Dolayısıyla ürün azca talep fazla olunca fiyat da süratli bir halde artıyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/7500-tl-altina-alabileceginiz-en-iyi-oyun-bilgisayarlari-5eaff332e9a7332ceb724a45

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *