48 megapiksel arka kameralı Oppo A91 Türkiye’de satışta

Oppo, geçen senenin sonunda dünya çapında duyurusunu gerçekleştirdiği Oppo A91 modelini Türkiye’ye getirdi. Oppo A91, 48 megapiksel kameranın da aralarında bulunmuş olduğu dörtlü arka kamera deneyimini sunuyor. Firmanın belirttiğine gore, düz ve pürüzsüz hissi yaratarak elinize rahatça oturan akıllı telefon dikkat çekici inceliği ve tüy kadar hafifliği ile dikkatleri üzerine topluyor.

Yukarıda da belirttiğimiz benzer halde, A91’de dörtlü arka kamera düzenlemesi bulunuyor. Oldukça yüksek çözünürlük ve ışığa duyarlılık sunan A91 ile gece yada gündüz istediğiniz ayrıntıları çekebilmeniz mümkün oluyor. Ultra geniş açılı makro lens detaylı, neredeyse sanat eseri durumunda fotoğraflar çekebilmenize olanak sağlıyor. Ek olarak Oppo A91’de ön ve arka kameralar tarafınca desteklenen yapay zeka güzelleştirme teknolojisi ile daha organik ve görkemli portreler çekebilirsiniz. 137 yüz veri noktasına dayanan güzelleştirme efekti bir grup fotoğrafında 4 kişiye kadar kişisel güzelleştirme yapmanıza olanak sağlıyor.

Elektronik Görüntü Stabilizasyon özelliği ve sallanmaya karşı iç jiroskop özelliği bulunan A91, görüntüde titreme, sallanma olmayan görkemli video performansları sunuyor. Hareketli ve sallantılı koşullarda Oppo A91 ile çekilen videolarda net, temiz ve istikrarlı görüntüler elde ediliyor. Telefonun arkasında 48 megapiksel ana kameranın haricinde 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel derinlik sensörü ve 2 megapiksel siyah beyaz sensör bulunuyor.

48 megapiksel arka kameralı Oppo A91 Türkiye'de satışta

Oppo A91 Türkiye fiyatı

Oppo A91’de ek olarak gizli saklı saklı parmak izli kilit açma özelliği bulunuyor. Işığa duyarlı Ekran İçi Parmak İzi 3.0 uygulamasıyla telefonunuzu 0,32 saniye benzer halde daha süratli ve güvenli bir halde açabilirsiniz. Yeni ekran içi parmak izi sensörü gerçek parmakla feyk olanı ayırt ederek telefonunuz için daha iyi bir koruma sağlıyor.

Telefonun diğeri özelliklerine baktığımızda, 6.4 inç ekranın 2400 x 1080 px çözünürlüğe haiz bulunduğunu görüyoruz. 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya haiz olan telefonda MediaTek Helio P70 işlemci çalışıyor. 4025 mAh kapasiteli pil de mevcut. Android 9 tabanlı ColorOS 6.1.2 ile yüklü geliyor.

Oppo A91’in Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 4099 TL olarak belirlendi. Telefonun Işıltılı Siyah ve Çarpıcı Mavi olarak adlandırılan iki değişik renk seçeneği bulunuyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/oppo-a91-turkiye-fiyati-ozellikleri/

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *