30.000 TL telefona verilir mi? Spoiler; Evet – TeknolojiOku – Yorum #6

 30.000 TL telefona verilir mi? Spoiler; Evet – TeknolojiOku – Yorum #6

Son dönemde akıllı telefon tutarları iyiden iyiye artmış durumda. Artık Xiaomi benzer şekilde kullanıcı dostu olarak bildiğimiz firmalar bile yeni amiral gemisi modeli için 8500 TL istiyor. Gerçi Huawei’nin katlanabilir ekranlı modeli için 30.000 TL, Samsung’un ise 14.500 TL istediği bir ortamda, Xiaomi’ye 8.500 TL istedi diye kızmak ne kadar doğru olur, orası da tartışılacak bir mevzu.

Hali hazırda tüm dünyada neredeyse farkına varılamayan bir ekonomik kriz söz mevzusu. Bu durumun temel sebebi ise koronavirüs salgını.

Sözüm ona her filmimizde dünyayı kurtaran ABD, hali hazırda tüm dünyadan yardım dilenecek duruma düştü. Medeniyetiyle övünen Avrupa, hangi yaşlının fişini çekip ölüme terk etsek diye düşünür hale geldi.

Düzgüsel olarak bu düzenin ekonomik çöküntüsü de olacaktır. Bu küçük bir ihtimal derhal hissedilmeyecek lakin er ya da geç bazı dengeler değişecek.

Gerçi artan kur ve altın fiyatı yüzünden biz bu çöküntüyü birazcık daha erken hissetmeye başladık. Bilhassa de akıllı telefon tarafında.

Artık yurt haricinde 2500 euro olarak duyurulan telefonlar ülkemize 30.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla geliyor. Bu bizlerin alım gücünün zayıfladığını gösteriyor ya da biz o şekilde sanıyoruz. Şundan dolayı 30.000 TL’ye satışa çıkan telefon acayip bir halde yok satıp, stokları tükeniyor. Bahse mevzu videomuza aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/30000-tl-telefona-verilir-mi-spoiler-evet-teknolojioku-yorum-6-5e91c6300adb032db45da77a

0 Reviews

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *