2020 model Google Pixel telefonlarıyla ilgili dikkate değer ipucu

Google’ın 2020 Pixel telefon serisi birazcık daha çizgi dışı bir adlandırma sistemine haiz olacak şeklinde görünüyor. Eğer firmanın Google arama uygulamasında rastlanan son olarak ürün adları geçerli olursa, beklenen Pixel 5 ve Pixel 5 XL adları yerine “Pixel 4a (5G) ve “Pixel 5” modellerini göreceğiz.

Bu iki telefon daha ilkin XDA-Developers tarafınca “redfin” ve “bramble” kod adlarıyla ortaya çıkarılmıştı. Her iki telefonun da dahili 5G destekli Snapdragon 765G işlemci sunacak şekilde tasarlanmıştı. Ek olarak “sunfish” kod adlı üçüncü bir aygıt daha vardı ve bunda da Snapdragon 730 işlemci bulunuyordu. Sadece son sızıntı bu kod adlarına haiz olan telefonlardan hangisinin hangi isimle çıkacağı mevzusunda ipucu veriyor. Bu da Google’ın bu yıl Pixel telefonlarında uyguladığı isimlendirme stratejisiyle ilgili büyük bir değişikliğin söz mevzusu olabileceği anlamına geliyor.

Son aygıt, doğrusu “sunfish” adlı cihazın daha ilkin hakkında epey detay sızan Pixel 4A olduğu biliniyor. Google’ın geçen senenin Pixel 3A modelinde maliyetleri düşürmek amacıyla orta segment Qualcomm işlemci kullanımı düşünüldüğünde bu epey mantıklı bir hareket şeklinde görünüyor. Sadece Google arama uygulamasının kodlarında “redfin” ve “bramble” kod adlı iki Snapdragon 765 telefonunun, sırasıyla Pixel 5 ve Pixel 4A (5G) modelleri olacağı ortaya çıktı. Pixel 5 XL ise ortalarda görünmüyor.

Tamamı Google’ın 2020 akıllı telefon serisi için ne anlam ifade ediyor, bu bilinmiyor. Pixel 5, işlemcinin ötesinde ötekilerden ayrılacak ne şeklinde farklılıklar sunacak, geçen senenin Pixel 4’ünde gördüğümüz yüzle kilit açmayı elde eden hususi kamera yada benzer donanımsal yenilikler görecek miyiz? Pixel 4A (5G), yeni daha minik boyutlu amiral gemisi Pixel telefonu olurken Pixel 5 ise daha büyük olan “XL” telefonun yerini alan amiral gemisi telefon mu olacak? Google bu yıl akıllı telefon serisinde pazarın daha alt segmentlerine odaklanıp üst segmentte yalnız bir telefon mu tutacak? Ya da Pixel 5 XL var da sızıntılarını hemen hemen görmedik mi? Ve Qualcomm’un en üst düzey Snapdragon 865 yongaseti yerine daha azca güce haiz olan işlemcisini kullanmak fiyat ve performans tarafında öteki amiral gemisi Android telefonlara gore neler kazandıracak?

Bu sorular yanıt bekliyor ve şu an için de cevaplaması güç görünüyor. Sadece son sızıntı Google’ın bu yılki akıllı telefon seçeneklerinin geçen yıllardan daha değişik olacağını bizlere gösteriyor.

Kaynak:https://www.teknoblog.com/google-pixel-5-ve-google-pixel-4a-5g-geliyor/

Related post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *